Karsilama_ekrani_son.jpg (94 KB)
Stokta Yok
Infogate

Optoelektronik Devre Uygulamaları

Infogate
Fiyat
:
17,50 TL
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Optoelektronik Devre Uygulamaları


  Optoelektronik, elektrik uyarımlı optik çıktı üreten veya optik uyarımlı elektrik çıktı üreten elemanların ve bu türden elemanları kontrol etmek amacıyla kullanılan elektronik tekniklerin ve devrelerin incelenmesi olarak tanımlanabilir. Bu alan, modern elektroniğin en hızlı gelişen alanındır ve basit aydınlatma lambalarından ve ışık veren diyotlardan ( LED ) infrared ışın demeti alarmlarına ve uzaktan kumanda sistemlerine kadar pek çok çeşitli cihazları kapsar. 

  Bu kitap, optoelektronik cihazların kullanıcılarına tek ciltlik bir kılavuz olarak tasarlanmıştır, elektronik öğrencilerine ve bu alanın amatörlerine olduğu kadar, özellikle pratik tasarım yapan mühendislere, teknisyenlere ve deney yapanlara göre tasarlanmıştır. Konulara, okunması kolay, temel bilgi veren, matematiksel olmayan fakat son derece kapsamlı bir yaklaşımla eğilmektedir. Kitap en iyi bilinen optoelektronik cihazların temel ilkelerini ve özelliklerini açıklayarak başlamakta ve bu cihazların birçoğunun pratik uygulamalarını değerlendirerek sürmektedir.

  Kitabın bölümleri, LED gösterici devrelerine, LED nokta ve çubuk grafik devrelerine, seven segment display uygulamalarına, ışığa duyarlı cihazlara ve optokuplörlere ve değişik parlaklık kontrol tekniklerine ayrılmıştır. Son iki bölüm, infrared ışın demeti alarmlarıyla ve çok kanallı uzaktan kumanda sistemleriyle ilgilidir.

  Kitap boyunca, pratik kullanım bilgilerine ve devrelerine büyük önem verilmiştir ve kitapta birçok yararlı devre ve grafik bulunmaktadır.  Kitapta 260'ın üzerinde devre vardır. Pratik devrelerde kullanılan IC'lerin ve diğer elemanların birçoğu ucuz ve evrensel olarak tanınmış tip numaralarıyla kolaylıkla bulunabilecek tipten elemanlardır.
  Cari ya da baskısı tükenmiş, elektronik, haberleşme, mühendislik, programlama üzerine hazırlanmış yerli ve yabancı teknik yayınlar için doğru yerdesiniz

  USB, Seri Port, Paralel Port, 8051, Pic, PLC, Güç Kontrol, Elektronik Tasarım, Elektronik Uygulamaları, Devre Analizi, Java, Turbo Pascal, CCS C ile Programlama, C Programlama, Jal ile Pic Programlama, 16F84 uygulamaları, 16F877A Uygulamaları, QBasic, Robotik, Robot Uygulamaları, Pic Basic Pro, Proton Basic, Propeller, Proteus, Endüstriyel Kontrol ve daha pek çok konuda teknik eğitim kitabı en kapsamlı ve ucuz haliyle www.tekno-market.com ’da

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.