Karsilama_ekrani_son.jpg (94 KB)
ALTAŞ

Turbo Pascal

Fiyat
:
10,00 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Turbo Pascal - Orhan ALTINBAŞAK / Abdurrahman TAŞBAŞI

   

  Kitap on iki bölüm halinde hazırlanmıştır. Birinci bölümde Turbo Pascal program geliştirme ortamı olan IDE (Integrated Developmet Environment) anlatılmış, basit bir programın yazılışı, saklanması, derlenmesi ve çalıştırılması uygulamalarla anlatılmıştır. Daha sonra yazılan bu programın genel yapısı bloklar halinde incelenmiştir. Böylece programlarda uyulması gereken kurallar üzerinde durularak sonraki bölümlerde yazılacak olan programlara zemin hazırlanmış olunmaktadır.

  İkinci bölümde Pascal programlarında kullanılan sabit, değişken ve operatörler örneklerle açıklanıp, kullanırken dikkat edilecek önemli noktalar üzerinde durulmuştur.

  Kitap uygulama yaparak öğrenme prensibine göre hazırlandığından, turbo pascal komutlarının işlevi ve yazım biçimi bir bölümde verilip daha sonra örnek programlara geçilmemiştir. Bu nedenle bir başvuru kitabı biçiminde değildir.

  Üçüncü bölümden sonra Pascal komutları gruplara ayrılarak (temel giriş/çıkış komutları, dallanma komutları, döngü komutları gibi) ayrı bölümlerde incelenmiştir. Böylece okuyucu bir ilk sayfadan itibaren örnek programları sırayla yazarak çalıştırdığında, karşısına gelen bir programda daha önceden öğrenmediği bir komutla karşılaşmayacaktır.

  Dördüncü bölümde program akışının kontrolünde kullanılan if-then, case-of, goto, for-do, while-do, repeat-until gibi deyimlerin kullanılışı ve birbirlerine göre farkları karşılaştırmalı olarak tipik örneklerle verilmiştir. Onbirinci bölüme kadar olan bölümlerde verilen her komuta ait ayrı bir örnek program anlaşılır biçimde açıklanmıştır. Son bölüm olan on ikinci bölümde ise öğrenilen tüm komutların uygulaması olarak örnek proje programları verilmiştir. Böylece okuyucunun gerçek hayatta yazmak zorunda kalacağı programlara yakın program kodlarını yazma cesaretini kazanması sağlanmış olmaktadır.

   

   

  Cari ya da baskısı tükenmiş, elektronik, haberleşme, mühendislik, programlama üzerine hazırlanmış yerli ve yabancı teknik yayınlar için doğru yerdesiniz

  USB, Seri Port, Paralel Port, 8051, Pic, PLC, Güç Kontrol, Elektronik Tasarım, Elektronik Uygulamaları, Devre Analizi, Java, Turbo Pascal, CCS C ile Programlama, C Programlama, Jal ile Pic Programlama, 16F84 uygulamaları, 16F877A Uygulamaları, QBasic, Robotik, Robot Uygulamaları, Pic Basic Pro, Proton Basic, Propeller, Proteus, Endüstriyel Kontrol ve daha pek çok konuda teknik eğitim kitabı en kapsamlı ve ucuz haliyle www.tekno-market.com ’da

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.