Karsilama_son_yaz.jpg (46 KB)
Infogate

MikroNET V3.0 - PC ile veri toplama ve endüstriyel kontrol modülü

Infogate
Fiyat
:
99,00 USD + KDV
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • PC ile veri toplama ve endüstriyel kontrol modülü

   

       MikroNET V3.0, alfanümerik karakter LCD destekli, PC aracılığıyla ya da otonom olarak veri toplama ve endüstriyel kontrol uygulamaları gelistirmek için tasarlanmıs bir kontrol ünitesidir. Kontrol ünitesindeki tüm uygulamalar özel gelistirilmis bir mikrodenetleyici olan uNET-IC aracılığıyla çalıstırılmaktadır.
  PIC18F452 ile bacak uyumlu PIC’lerin yazılımının kullanıcı tarafından gelistirilmesi suretiyle PC'den bağımsız olarak kullanılabilmektedir.

  Özellikler:

  • Ana islemci: uNET-IC. MikroNET V3.0 modülü, uNET-IC islemci çipinin içinde yüklü bulunan özel yazılım aracılığıyla, önceden tanımlanmıs analog/dijital veri okuma, dijital portları açma/kapama gibi islevleri, PC tarafından gönderilen komutlara göre icra etmektedir. PC tarafındaki bağlantı RS232, ethernet, bluetooth, USB ya da RS485 arayüzlerinden herhangi biri olabilir. Burada önemli olan, modüle gönderilecek komutları içeren PC tarafındaki yazılımın seri haberlesmeye uygun düzenlenmis olmasıdır.

  • Güç katı(besleme): Modül 15 - 24Vdc ile beslenmektedir. Modül üzerindeki devreleri besleme amacıyla toplamında 1A kapasiteli 12Vdc ve 5Vdc olmak üzere iki tane güç devresi bulunmaktadır.

  • Yardımcı programlar ve dökümantasyon: "PC ile Endüstriyel Kontrol ve Veri Toplama" kitabı ile gelmektedir. Program örnekleri kitapta mevcuttur.

  • İsteğe bağlı kullanılabilecek olan ActiveX komponenti ve uygulama kaynak kodları internetten indirilebilmektedir.

   Modül üzerinde bulunan yardımcı devreler:

   - Real Time Clock: DS1307 destekli zaman takip devresi vardır. 3.6V NiCd pil dahildir. DS1307 çipi opsiyoneldir.

   - Alfanümerik karakter LCD: HD44780 kontrol islemcili alfanümerik LCD’lerin kullanılabilmesi için uygun bağlantı. LCD modülü opsiyoneldir.

   - Veri saklama bellek devresi [konvansiyonel]: I2C protokolünü destekleyen seri EEPROM’ların kullanılabileceği, 4 çip kapasiteli yeniden yazılabilir sabit bellek alanı vardır. Örneğin 4 tane 24LC512 kullanıldığında bellek kapasitesi 2Mbit yani, 256Kbyte olabilmektedir. Bellek çipleri opsiyoneldir.

   - Veri saklama bellek devresi [yüksek kapasiteli] : kolayUSB-Flash modülü aracılığıyla USB flash bellekler kullanılarak GigaByte’lar
   mertebesinde neredeyse sınırsız kapasitede veri saklama olanağı. kolayUSB-Flash modülü opsiyoneldir.

   - RS232 uyumlu asenkron seri haberlesme devresi: Gerek modüldeki PIC18F452 çipine program yüklemek gerekse modülün seri haberlesme kullanan diğer cihazlarla da haberlesmesi için düsünülmüstür. Klasik MAX232 uyumlu devre kullanılmaktadır.

   - Gerilim referans devresi: Analog/Dijital çevirme uygulamalarında kullanılmak üzere LM4040 uyumlu hassas gerilim referans regülatörlerine uygun devre. 4.096V ya da 5.0V referans regülatörü opsiyoneldir.

   - PC arayüz bağlantı seçenekleri: RS232 uyumlu asenkron seri haberlesme devresine ek olarak asağıdaki bağlantı seçenekleri sunulmaktadır.

         Bu bağlantıların hepsi PC tarafında olusturulan sanal seri port üzerinden çalıstıklarından, kullanıcının ne USB, ne BlueTooth ne de Ethernet hakkında bilgi sahibi olması gerekmez. RS232 seri port için yapılan uygulama, seçilen arayüzde kullanılacak uygun sanal port seçilerek birebir kullanılabilmektedir.

    USB bağlantısı: kolayUSB USB/RS232 dönüstürücü modülü aracılığıyla ile sağlanmaktadır. kolayUSB modülü opsiyoneldir.
    BlueTooth bağlantısı: kolayBT modülü aracılığıyla sağlanmaktadır. kolayBT modülü opsiyoneldir.
    Ethernet bağlantısı: kolayEthernet modülü aracılığıyla sağlanmaktadır. kolayEthernet modülü opsiyoneldir.
    RS485 bağlantısı: kolayRS485 modülü aracılığıyla sağlanmaktadır. kolayRS485 modülü opsiyoneldir.

   - Giris/Çıkıs seçenekleri: SPI haberlesme protokolü destekli IO “bus”una kolayIO giris/çıkıs modülleri takılarak değisik giris/çıkıs islevleri elde
   edilmektedir . Toplam 24 kolayIO modül kapasitelidir. 12-bit çözünürlüklü ADC (SPI kontrollü), 12-bit çözünürlüklü DAC (SPI kontrollü), röle
   çıkıs, PNP transistörlü çıkıs, NPN transistörlü çıkıs, optokuplörlü dijital giris, 0 – 20 mA ve
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.