Karsilama_son_yaz.jpg (46 KB)
Garanti ve İade Koşulları

GARANTİ

       Kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ürünler her türlü üretim hatasına karşı www.tekno-market.com ’da ürün için belirtilen garanti süresince garantilidir. Garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için durum öncelikli olarak TEKNOMARKET’e iletilmelidir.
       Arızanın, tüketici kusurundan kaynaklandığı TEKNOMARKET tarafından tespit edildiği takdirde malın iadesi veya tamiri yapılamaz.

İADE İŞLEMİ

       www.tekno-market.com üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır. İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması zorunludur: İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. 

       Orijinal kutusu bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.(örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez)

       İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte tarafınıza kestiğimiz orijinal fatura (sizdeki bütün nüshalar ile birlikte) ve iade sebebini içeren bir  not (dilekçe) eki ile göndermeniz gerekmektedir.

       İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu İade Faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir.

       Tekno-market, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, iade edilen ürünlerin bedelini, cayma hakkı veya ayıplı mal bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde iade eder. Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ayıplı Malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü, karşı ödemeli olarak gönderebilirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.